Коби Уайт вкара 30 точки, когато Чикаго Булс победи Хюстън Рокетс със 124-119 в продълженията
AP News | 2024-01-11 | 06:40:34

ЧИКАГО (AP) — Коби Уайт вкара 30 точки, а Зак ЛаВайн отбеляза голяма тройка при 1:46 до края на продълженията , помагайки на Чикаго Булс да надделее над Хюстън Рокетс със 124-119 в сряда вечерта.

LaVine завърши с 25 точки, 13 борби, седем асистенции и три отнети топки в третата поредна победа на Чикаго. DeMar DeRozan отбеляза 19 точки при стрелба 5-за-19, а Никола Вуцевич имаше 18 точки и 15 борби.

LaVine и Vucevic бяха отново в стартовия състав и без минути ограничения за третия си мач, след като бяха отстранен от контузии.

Въпреки че остана без гол през първото полувреме, Алперен Сенгун отбеляза 25 точки за Рокетс. Фред ВанВлийт записа 20 точки и 10 асистенции, а Джабари Смит младши завърши с 18 точки и 15 борби.

Хюстън се съвзе от дефицит от 16 точки през четвъртата четвърт. Но падна до 0-2 след пътуване от шест мача.

След 3-ти корнер на Ayo Dosunmu поведе Булс със 101-85 с малко повече от девет минути до края, Хюстън превъзхожда Чикаго с 27-11 до края на регулирането. След като каращ удар на Сенгун го изравни на 112 с 23,2 секунди преди края, Дерозан и Смит си размениха пропуснати скокове в последните секунди.

Рокетс водеха със 119-114 с 2:50 до края на продълженията, но ЛаВайн отговори с шест поредни точки за Булс. 3 на LaVine постави Чикаго напред, за да остане, а Уайт направи още 3, за да направи резултата 123-119 при оставащо време 1:04.

Под новия треньор Име Удока Рокетс задържаха опонентите си до най-ниската стрелба за 3 точки процент в НБА този сезон. Но Булс вкараха страхотни 8 за 11 отвъд дъгата през втората четвърт, когато Уайт вкара 11, за да помогне на своя отбор да поведе с 62-54 на почивката.

Уайт завърши с шест тройки, докато Булс вкараха 19 за 47 отвъд дъгата. Рокетс все още не са спечелили мач през този сезон, в който са допуснали 15 3 точки или повече.

Рокетс: Продължете пътешествието от шест мача в Детройт на Петък.

Bulls: Приемете Warriors в петък вечер.